piątek, 8 maja 2009

Fenomen i jego debiut.

Na trzech ostatnich zlotach Sun n' Fun brazylijski producent samolotów Embraer pokazywał do tej pory jedynie makiety będącego w planach odrzutowca mającego służyć celom biznesowym. Podczas tegorocznych targów publiczność obejrzała gotowy samolot Phenom 100.

Model Phenom 100 został certyfikowany przez FAA (Federal Aviation Administration) w grudniu ubiegłego roku, a dostawy samolotu do klientów właśnie ruszyły. Dotychczas Embraer sprzedał 12 egzemplarzy Phenoma 100, wszystkie na rynek amerykański. - Pierwsza dostawa poleciała do małżeństwa Betsy i Jamesa Frost, które wylatało nowym odrzutowcem już ponad 80 godzin - powiedział Clint Clouatre z Embraera. - Samolot jest w ciągłym ruchu - dodał Clouatre.
Dostawy nowego samolotu Embraera ruszyły także dla klientów flotowych, między innym dla Executive AirShare, firmy lotniczej z Kansas City, która zajmuje się obsługą samolotów na zasadach udziałowych. Pierwszy Phenom 100 dla tej firmy dotarł na początku kwietnia. Ogólnie, firma zamówiła 44 egzemplarze tego modelu oraz 6 sztuk Phenoma 300. Certyfikacja modelu 300 spodziewana jest do końca bieżącego roku.

Zamówienia na oba nowe modele Embraera sięgają 800 samolotów, które zamówili klienci z 44 krajów. W związku z dynamicznym rozwojem, Embraer zamierza rozpocząć budowę nowej fabryki w Melbourne w Australii. Zakład będzie zarówno montownią jak i punktem malowania samolotów. Do 2011 roku firma zamierza zatrudnić w nowej fabryce 200 pracowników.

źródło: http://lotniczapolska.pl/Debiut-Phenoma-100,6871

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz